drKamil PietrasikKONTAKT:
info@drpietrasik.pl
+48 721 838 347
język: polskiPL|język: EnglishEN|MENU MENU
 

PLASTYKA BRZUCHA
Plastyka powłok brzusznych (abdominoplastyka) to nazwa obejmująca kilka sposobów operacji przeprowadzanych u kobiet i mężczyzn pragnących poprawić wygląd estetyczny brzucha. Celem zabiegu jest usunięcie nadmiaru skóry, tkanki podskórnej i zwiększenie napięcia w warstwie mięśniowo-powięziowej w przypadku istnienia jej wiotkości.

Niekiedy poza aspektem estetycznym operacja ta wykonywana jest również ze wskazań medycznych.

Miniabdominoplastyka przeprowadzana jest najczęściej u młodych kobiet z elastyczną skórą, po okresie ciąży i polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru tkanek i zwiększeniu napięcia warstwy mięśniowo-powięziowej w okolicy podbrzusza.
Zabieg przeprowadzany jest z niewielkiego (12-15 cm) cięcia w okolicy nadłonowej i nie wymaga preparowania tkanek środkowej (pępek) i górnej części brzucha.

Pełna abdominoplastyka obecnie przeprowadzana jest coraz rzadziej. Najczęściej kandydatami do tej operacji są osoby starsze i po znacznej redukcji masy ciała. Zabieg polega na całkowitym odwarstwieniu płata skórno/tłuszczowego od warstwy powięziowej od poziomu podbrzusza po łuki żebrowe, wypreparowaniu pępka na szypule, usunięciu nadmiaru tkanek z dolnej i środkowej części powłok brzusznych oraz zwiększeniu napięcia w warstwie mięśniowo-powięziowej w przypadku istnienia jej wiotkości. Zabieg wykonywany jest z jednego cięcia w okolicach nadłonowej i pachwinowej. Powstała długa blizna umiejscowiona jest w całości pod bielizną.

Nowoczesna zmodyfikowana abdominoplastyka polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru tkanek podbrzusza, liposukcji środkowej i górnej części powłok brzusznych, przemieszczeniu pępka do pozycji anatomicznej i zwiększeniu napięcia w warstwie mięśniowo-powięziowej w przypadku istnienia jej wiotkości. Zabieg przeprowadzany jest u osób z nadmiarem skóry i tkanki podskórnej oraz ich wiotkością w dolnej i środkowej części brzucha.

We wskazanych przypadkach po wcześniejszym przeanalizowaniu stanu miejscowego i poznaniu oczekiwań pacjenta, dr Pietrasik morze zaproponować rozszerzenie abdominoplastyki o liposukcję okolic bocznych brzucha  (tzw. „love handles”) celem lepszej definicji talii.

Wszystkie plastyki powłok brzusznych przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym i wymagają pozostania w klinice na 1-2 doby.

Powrót do normalnej aktywności zawodowej następuje po 10-14 dniach od operacji, a do pracy fizycznej po 6 tygodniach. Powrót do ćwiczeń sportowych (jogging, fitness) jest możliwy po 3 miesiącach.
W okresie pooperacyjnym należy unikać podnoszenia ciężarów powyżej 5 kg i wysiłków fizycznych wzmagających pracy mięśni brzucha. Konieczne jest także stałe stosowanie ubrania uciskowego w okresie 4-6 tyg. po zabiegu.

Uzyskane wyniki są długotrwałe choć nie permanentne. Operacja nie zatrzymuje naturalnego procesu starzenia się tkanek. Znaczne zmiany masy ciała jak i ciąża mogą zmienić pierwotnie dobry efekt estetyczny.

Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.


GALERIA
 

 ZABIEGI
Twarz i szyja
Piersi
Modelowanie sylwetki
Intymnie
Medycyna estetyczna
Chirurgia ręki

GALERIACENNIK
 

O MNIEZABIEGIGALERIACENNIKOPINIE PACJENTÓW
KONTAKT: info@drpietrasik.pl, +48 721 838 347
Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i EstetycznejPolskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej
International Confederation for Plastic, Reconstructive, and Aesthetic Surgery (IPRAS)International Confederation for Plastic, Reconstructive, and Aesthetic Surgery (IPRAS)
American Association of Clinical Anatomists (AACA)American Association of Clinical Anatomists (AACA)
Opinie o mnie na:   estheticon.pl
znanylekarz.pl
ZOBACZ WERSJĘ DESKTOP
Nasze strony korzystają z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.