drKamil PietrasikKONTAKT:
info@drpietrasik.pl
+48 721 838 347
język: polskiPL|język: EnglishEN|MENU MENU
 

FACELIFT
Facelift to jeden z najbardziej kompleksowych zabiegów chirurgii estetycznej, mający na celu odmłodzenie środkowej i dolnej część twarzy.

Często w czasie tej samej operacji wykonuje się także lifting szyi, operacje estetyczne powiek górnych i dolnych oraz redystrybucję/przeszczep tkanki  tłuszczowej. Długotrwały efekt odmłodzenia uzyskuje się przez przemieszczenie ku górze lub/i usunięcie nadmiaru skóry oraz założenie szwów podtrzymujących w warstwie podskórnej i mięśniowo-powięziowej (SMAS) twarzy.

Celem operacji jest przywrócenie młodszego o 10-15 lat wyglądu pacjenta a nie nadmierne napięcie skóry nadające twarzy nienaturalny wygląd - tzw. „twarz maskowata”.

Omawiając w czasie konsultacji z Dr Pietrasikiem możliwe opcje odmłodzenia twarzy warto przynieść swoje zdjęcie sprzed 10-15 lat.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym z analgosedacją.

Cięcia do faceliftu zlokalizowane są w okolicy przed- i zamałżowinowej. Powstałe blizny z czasem stają się prawie niewidoczne.

Po znieczuleniu ogólnym pacjent pozostaje w klinice na jedną dobę.

Okres rekonwalescencji zależy od zakresu operacji ale najczęściej powrót do normalnej aktywności jest możliwy po 2-3 tygodniach. Ostateczny efekt operacji oceniany jest po 3-6 miesiącach.

Choć operacja ta odmładza wygląd pacjentów o 10–15 lat, to nie zatrzymuje fizjologicznych procesów starzenia się. W celu podtrzymania efektu faceliftu wskazane są niektóre zabiegi kosmetyczne i dermatologiczne.

Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.

 

 ZABIEGI
Twarz i szyja
Piersi
Modelowanie sylwetki
Intymnie
Medycyna estetyczna
Chirurgia ręki

GALERIACENNIK
 

O MNIEZABIEGIGALERIACENNIKOPINIE PACJENTÓW
KONTAKT: info@drpietrasik.pl, +48 721 838 347
Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i EstetycznejPolskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej
International Confederation for Plastic, Reconstructive, and Aesthetic Surgery (IPRAS)International Confederation for Plastic, Reconstructive, and Aesthetic Surgery (IPRAS)
American Association of Clinical Anatomists (AACA)American Association of Clinical Anatomists (AACA)
Opinie o mnie na:   estheticon.pl
znanylekarz.pl
ZOBACZ WERSJĘ DESKTOP
Nasze strony korzystają z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.