drKamil PietrasikKONTAKT:
info@drpietrasik.pl
+48 721 838 347
język: polskiPL|język: EnglishEN|MENU MENU
 

„DOLINA ŁEZ”
Bruzda biegnąca od przyśrodkowego kąta oka do polika, nazywana potocznie „doliną łez”, nadaje oprawie oczu wygląd „starczy” i „zmęczony” (tzw. „podkrążone oczy”). Za jej powstanie odpowiedzialne jest zwiotczenie więzadeł w tej okolicy jak i deficyt podskórnej tkanki tłuszczowej.

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej uzupełnia jej brak, a także odmładza wygląd i poprawia jakość skóry w tej okolicy.

W pierwszym etapie w znieczuleniu miejscowym pobierana jest z miejsc dawczych (tj.podbrzusze, uda, grzbiet) tkanka tłuszczowa. Po sterylnym przygotowaniu zostaje wprowadzona podskórnie w korygowaną okolice. Z uwagi na częściowe wchłanianie się przeszczepionego tłuszczu konieczna bywa hiperkorekcja lub dodatkowy zabieg uzupełniajacy po 6 miesiącach.

Przeszczep tłuszczu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub płytkim dożylnym.

Pacjenci opuszczają klinikę w dniu zabiegu.

Okres rekonwalescencji zależny jest od zakresu operacji ale najczęściej powrót do normalnej aktywności jest możliwy po 3-7 dniach. Obrzęki i zasinienia ustępują po 2-3 tygodniach. Ostateczny efekt operacji oceniany jest po 6 miesiącach.

Znaczne zmiany masy ciał w okresie pooperacyjnym mogą mieć wpływ na uzyskany wynik. Efekt wypełnienia utrzymuje się znacznie dłużej niż w przypadku stosowania kw. hialuronowego aczkolwiek nie jest permanentny.

Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.


GALERIA
 

 ZABIEGI
Twarz i szyja
Piersi
Modelowanie sylwetki
Intymnie
Medycyna estetyczna
Chirurgia ręki

GALERIACENNIK
 

O MNIEZABIEGIGALERIACENNIKOPINIE PACJENTÓW
KONTAKT: info@drpietrasik.pl, +48 721 838 347
Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i EstetycznejPolskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej
International Confederation for Plastic, Reconstructive, and Aesthetic Surgery (IPRAS)International Confederation for Plastic, Reconstructive, and Aesthetic Surgery (IPRAS)
American Association of Clinical Anatomists (AACA)American Association of Clinical Anatomists (AACA)
Opinie o mnie na:   estheticon.pl
znanylekarz.pl
ZOBACZ WERSJĘ DESKTOP
Nasze strony korzystają z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.