![]() | | | ![]() | | |
Korekcja nosa dotyczyć może części chrzęstnej, kostnej jak i przegrody. W czasie konsultacji Dr Pietrasik zadaje pytanie o część/części nosa, które w opinii pacjenta/pacjentki „przeszkadzają najbardziej”. Następnie ocenia możliwość ich korekcji oraz przedstawia szczegółowy plan działania.
W zależności od złożoności zniekształcenia i zabiegów towarzyszących, operacja nosa przeprowadzana jest sposobem „zamkniętym” (bez widocznych cięć z zewnątrz) lub „otwartym” (cięcie mało widoczne na słupku nosa oraz niewidoczne cięcia wewnętrzne). Każda z tych technik ma swoje wskazania i nie są one stosowane wymiennie.
Po szczegółowej analizie uwarunkowań anatomicznych i wysłuchaniu realnych oczekiwań pacjenta, Dr Pietrasik zaproponuje metodę operacyjną, przy pomocy której spodziewany efekt estetyczny będzie najbardziej prawdopodobny do osiągnięcia.
Operacje nosa przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym.
W zależności od metody, cięcia skórne zlokalizowane są tak aby po wygojeniu blizny były mało widoczne lub niewidoczne.
Pacjenci opuszczają klinikę w dniu operacji lub pozostają w niej na noc.
Setony usuwane są z nosa w drugiej dobie po zabiegu. Szwy skórne oraz gips utrzymywane są do 7 doby.
Okres rekonwalescencji zależy od zakresu operacji ale najczęściej powrót do normalnej aktywności jest możliwy po 2 tygodniach. Ostateczny efekt operacji oceniany jest po 6-12 miesiącach. W okresie tym wymagana jest bezwzględna ochrona nosa przed urazami.
Powyższa prezentacja jest tylko skrótową informacją i nie zastępuje konsultacji medycznej.